Stona główna Nasz patron
Aktualności
Kalendarium
O nas
Nasi Artyści
Zaprosili nas
Partnerzy
Wydawnictwa
Galeria
Otwarty Tomik Poezji
Księga Gości
Kontakt
 
 
  Realizacja projektu
Komponent III
 
GALOWY KONCERT KOLEND

POD HONOROWYM PATRONATEM

JEGO EMINENCJI Ks. KARDYNAŁA STANISŁAWA DZIWISZA.

Tradycyjnie już, odbył się Galowy Koncert Kolęd w sali Filharmonii Krakowskiej w dniu 9 stycznia 2011r.orgamizowany przez Akademicki Chór „ORGANUM” przy Klubie Inteligencji Katolickiej w Krakowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie.

Gośćmi Specjalnymi byli Ks. Biskup Leon DUBRANOWSKI – Ordynariusz Diecezji Kamieniecko – Podolskiej – Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy , oraz Krzysztof ŚWIDEREK – Konsul Generalny RP w Winnicy na Ukrainie.

WYKONAWCY :

Akademicki Chór „ORGANUM”
Chór „Pro Musica” – PSM II-go stopnia im. Wł. Żeleńskiego w Krakowie
Chór „Vox Coelesteis” SM I- go stopnia w Dobczycach
Zespół Instrumentalny „RICERCAR”
SOLIŚCI : Elżbieta TOWRANICKA -sopran, Elżbieta BISZTYGA- sopran, Stanisław ZIÓŁKOWSKI- baryton, Janusz BOROWICZ- bas , Joachim GRUBICH – organy,

Mieczysław TULEJA – organy, akompaniament.

DYRYGENT : Bogusław GRZYBEK

Na estradzie była prezentowana kopia Szopki Bożonarodzeniowej budowanej corocznie od 1868 w Sanktuarium Maki Bożej Bolesnej w RHO koło Mediolanu. Szopka ta została podarowana Chórowi „ORGANUM” w roku 2010 przez Chór Schola Cantorum di RHO w 30-tą rocznice współpracy obu zespołów.

Sala Filharmonii Krakowskiej – jak co roku – zgromadziła fanów repertuaru opracowanego przez znanego ze swojej twórczości artystycznej w środowisku krakowskim , i nie tylko – prof. Bogusława GRZYBKA. Byli też przedstawiciele władz Miasta Krakowa, i Województwa Małopolskiego, politycy , rodziny i przyjaciele artystów. Gośćmi byli także członkowie chórów, którzy choć już nie uczestniczą czynnie w realizacji pasji Prof. B. Grzybka , jednak chętnie przychodzą na wszystkie koncerty przez niego przygotowywane.

Po koncercie, w pomieszczeniach Kościoła Ojców Franciszkanów odbyło się spotkanie cateringowe artystów oraz zaproszonych gości z kraju i zagranicy. Był więc to czas, na wspomnienia o współpracy , wspólne koncepcje dalszego promowania kultury chrześcijańskiej zwłaszcza w roku 2011 , który będzie obfitował w wiele wydarzeń artystycznych poświęconych Beatyfikacji Jana Pawła II. 
© Światowe Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II z siedzibą w Krynicy Zdroju.
Realizacja projektu:  Verakom