Stona główna Nasz patron
Aktualności
Kalendarium
O nas
Nasi Artyści
Zaprosili nas
Partnerzy
Wydawnictwa
Galeria
Otwarty Tomik Poezji
Księga Gości
Kontakt
 
 
  Realizacja projektu
Komponent III
 
 

Portret Papieża Jana Pawła II jest w zakrystii Bazyliki Kościoła Mariackiego w Krakowie.

Autor: artysta malarz - Jerzy KUMALA - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Akademii w Wiedniu.
Portret Papieża Polaka Jana Pawła II wykonał w 1979 roku na zlecenie Księdza Infułata Jana KOŚCIÓŁKA - ówczesnego Proboszcza Kościoła Mariackiego, w rok po powołaniu Karola Wojtyły na tron Piotrowy. Dzieło to należy do najlepszych w Polsce portretów olejnych, które posiada swoją autentyczność sylwetki naszego Papieża oraz prezentuje znany całemu światu jego ciepły charakter.
Obraz jest w złotej ramie, o rozmiarach : 1m x 1,5 metra, wykonanej przez Zbigniewa SUFLITĘ - artystę rzeźbiarza , absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
 
Do tej pory portret ten, nie był nigdzie reprodukowany, tym razem stało się to możliwe w Katalogu Stowarzyszenia, oraz na naszej stronie internetowej za zgodą obecnego Archiprezbitera Bazyliki, Księdza Infułata - dr Bronisława FIDELUSA. Jest to swego rodzaju dar dla Światowego Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II, które w 2008 roku organizuje ( jubileuszowy ) V Światowy Festiwal Dziedzictwa Kultury Chrześcijańskiej promujący wątki nie tylko chrześcijańskie ale także, prezentujący popularną w Europie integracje społeczną "Bez Barier".
 
Prezes Zarządu
Światowego Stowarzyszenia
mgr Jerzy Ptaszyński
 
 
© Światowe Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II z siedzibą w Krynicy Zdroju.
Realizacja projektu:  Verakom