Stona główna Nasz patron
Aktualności
Kalendarium
O nas
  Cele
  Rekomendacje
  Media o nas
   
• 2008 rok
• 2007 rok
• 2005 rok
• 2004 rok
• 2003 rok
  Statut
  Zarząd
  Kapituła
  Historia
Nasi Artyści
Zaprosili nas
Partnerzy
Wydawnictwa
Galeria
Otwarty Tomik Poezji
Księga Gości
Kontakt
 
 
  Realizacja projektu
Komponent III
 
 
Rok 2007
 
"Gazeta Krakowska" - 26 lipiec 2007
Znaki książkowe dla Papieża i o Papieżu.

W północnej nawie kościoła o. Jezuitów przy rynku w Nowym Sączu można podziwiać wspaniała wystawę ekslibrisów cenionego w świecie artysty plastyka Jerzego Napieracza. Wystawa nosi tytuł "W hołdzie Papieżowi Janowi Pawłowi II.".
Znajdują się na niej znaki książkowe, które wybitny artysta grafik przygotował dla Papieża Polaka, a także te najnowsze, upamiętniające Jego postać a przeznaczone dla księgozbiorów wybitnych postaci kościoła, nauki i sztuki nie tylko w Polsce. Wystawa jest elementem tegorocznego IV Światowego Festiwalu Dziedzictwa Kultury Chrześcijańskiej. Jego imprezy
zaplanowano w Nowym Sączu oraz w Krynicy Zdroju w Polsce , a także w Bardiejowie w Słowacji.
"Gazeta Krakowska" - 12 czerwca 2007
IV Festiwal Dziedzictwa Kultury Chrześcijańskiej
Chóralny śpiew na finał

W Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia ojców jezuitów w Nowym Sączu w niedzielny wieczór odbył się koncert będący finałem IV Światowego Festiwalu Dziedzictw Kultury Chrześcijańskiej. Impreza ta, teraz swym zasięgiem obejmuje poza uzdrowiskiem pod Górą Parkową także Nowy Sącz i Bardiejów w Słowacji. W wielkiej finałowej gali, sądeckiej publiczności zaprezentował się Akademicki chór "Organum" z Krakowa prowadzony przez prof. Bogusława Grzybka.
Chór w artystycznych wojażach odwiedził niemal wszystkie kraje Europy, a także USA. Sami chórzyści najwyżej cenią sobie występy dla Jana Pawła II bo wiele razy byli w Watykanie. W Nowym Sączu chór zaprezentował się w repertuarze sakralnym, a śpiewakom towarzyszył zespół muzyczny.
Komunikaty Biura Prasowego UM Nowy Sącz - 11 czerwca 2007
Finał IV Światowego Festiwalu Dziedzictwa Kultury Chrześcijańskiej
Niezwykły koncert w wykonaniu krakowskiego chóru "Organum" zakończył IV Światowy Festiwal Dziedzictwa Kultury Chrześcijańskiej. Chórzyści wykonali utwory słynnych kompozytorów. Zaśpiewali również utwór Juliusza Łuciuka "In memorii Johanes Paulo II"- specjalnie dedykowany Ojcu Świętemu. Chór koncertował niemal we wszystkich krajach europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych. Jego twórcą i szefem artystycznym jest prof. Bogusław Grzybek, który doskonale wprowadzał publiczność w nastrój i klimat wykonywanych utworów.
Jerzy Ptaszyński - prezes Światowego Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej podziękował wszystkim za udział i organizację festiwalu. Zapowiedział kolejny, piąty, jubileuszowy festiwal. Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, który objął patronat nad festiwalem i profesor Bogusław Grzybek otrzymali ekslibrisy - Jerzego Napieracza. Pamiątkowe wydania wręczył gościom sam autor.
Małgorzata Grybel
"Gazeta Krakowska" - 09-10 czerwca 2007
Organum w Sączu
Koncert na zakończenie festiwalu.

W ramach IV Światowego Festiwalu Dziedzictwa Kultury Chrześcijańskiej, w niedziele w Nowym Sączu odbędzie się koncert na zakończenie cyklu imprez. Tym razem w kościele ojców Jezuitów ( ul. Piotra Skargo) będzie można wysłuchać występu chóru Organum. To zespół, który z powodzeniem koncertował niemal we wszystkich krajach europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych. Jego twórca i szefem artystycznym jest prof. Bogusław Grzybek, który poprowadzi koncert.
Początek o godz. 19, wstęp wolny.
"Gazeta Krakowska" - 8 czerwca 2007r
CO, GDZIE, KIEDY
Posłuchaj chóru.

W miniona niedziele na sądeckim Rynku odbył się koncert inauguracyjny IV Światowego Festiwalu Dziedzictwa Kultury Chrześcijańskiej . W tę niedziele kolejne spotkanie z muzyką. Tym razem w kościele ojców Jezuitów w Nowym Sączu (ul. Piotra Skargi) odbędzie się koncert i występ chóru Organum. To zespół, który z powodzeniem koncertował niemal we wszystkich krajach europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych. Jego twórcą i szefem artystycznym jest prof. Bogusław Grzybek, który poprowadzi koncert.
Początek w niedziele o godz. 19. Wstęp wolny.
Gazeta Krakowska - 26.07.07.
Znaki książkowe dla Papieża i o Papieżu.
W północnej nawie kościoła o. Jezuitów przy rynku w Nowym Sączu można podziwiać wspaniała wystawę ekslibrisów cenionego w świecie artysty plastyka Jerzego Napieracza. Wystawa nosi tytuł "W hołdzie Papieżowi Janowi Pawłowi II".
Znajdują się na niej znaki książkowe, które wybitny artysta grafik przygotował dla Papieża Polaka, a także te najnowsze, upamiętniające Jego postać a przeznaczone dla księgozbiorów wybitnych postaci kościoła, nauki i sztuki nie tylko w Polsce. Wystawa jest elementem tegorocznego IV Światowego Festiwalu Dziedzictwa Kultury Chrześcijańskiej. Jego imprezy
zaplanowano w Nowym Sączu oraz w Krynicy Zdroju w Polsce, a także w Bardiejowie w Słowacji.
"Dziennik Polski" - 5 czerwca 2007
"Gala Wiedeńska" pod ratuszem.
Operetkowo po chrześcijańsku

Tegoroczny festiwal jest kontynuacją cyklu rozpoczętego w Krynicy Zdroju.
Utwory Straussa, Kalemmana i Lehara , oraz wstawki baletowe złożyły się na program "Gali Wiedeńskiej" zaprezentowanej w niedziele wieczorem na scenie pod nowosądeckim ratuszem w ramach koncertów IV Światowego Festiwalu Dziedzictwa Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II z siedzibą w Krynicy Zdroju.
Tegoroczny festiwal jest kontynuacja cyklu rozpoczętego w Krynicy Zdroju. W tym roku ma dwie edycje- nowosądecką i krynicką W Krynickim kościele Matki Bożej Niepokalanej, będącym równocześnie cerkwią greko- katolicka w sobotę i wczoraj odbyły się koncerty muzyki sakralnej w wykonaniu Jerzego Kruka - trąbka, Maurycego Merunowicza - organy, Ewy Warty - Śmietany- sopran, Jerzego Sypka - bas, Janusza Gajca - fletnia pana, z akompaniamentem Pawła Bieńkowskiego. W Nowym Sączu festiwal zapoczątkowała wystawa ekslibrisów Jerzego Napieracza wykonanych w hołdzie Janowi Pawłowi II, zaprezentowana w Szkole Podstawowej nr 11. Na niedzielnym występie estradowym standardy operetkowe zaśpiewali wykonawcy z opery bytomskiej i krakowskiej - Janusz Debowski , Włodzimierz Skalski , Bozena Olbrycht z orkiestrą Gustawa Gabora pochodzącego z Czorsztyna i niegdyś grającego w teatrze "Roma".
W najbliższą niedziele o godz. 19 w kościele jezuitów przy ul. Piotra Skargi festiwal zakończy występ chóru krakowskiego Kościoła Mariackiego.
Komunikaty Biura Prasowego UM Nowy Sącz - 4 czerwca 2007
Arie ze słynnych oper i operetek na sądeckim Rynku
Najpiękniejsze arie ze słynnych oper i operetek zabrzmiały w niedzielne popołudnie na sądeckim Rynku. Kilkaset osób uczestniczyło w niezwykłym, plenerowym koncercie z udziałem czołowych gwiazd polskiej sceny. Galę Wiedeńską pod batutą Gustava Gabora zorganizowało Światowe Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej w ramach odbywającego się IV Festiwalu Dziedzictwa Kultury Chrześcijańskiej. W organizację przedsięwzięcia włączył się prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

Małgorzata Grybel
"Gazeta Krakowska" - 1 czerwca 2007
CO, GDZIE, KIEDY.
Premiera na sądeckim Rynku.

W niedzielę o godzinie 19 na sądeckim Rynku odbędzie się Gala Wiedeńska pod batuta Gustawa Gabora. Artyści światowej sławy wystąpią w ramach IV Festiwalu Dziedzictwa Kultury Chrześcijańskiej, który został zorganizowany pod patronatem "Gazety Krakowskiej". Mecenasem imprezy jest tez prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.
Na koncercie obecni będą: burmistrzowie Tinley Park ( USA), Kiskunhalas ( Węgry) oraz
Konsulowie : Austrii, Czech , Słowacji, Ukrainy oraz Węgier. Przed publicznością wystąpią: Janusz Dębowski ( tenor) - opera bytomska, Włodzimierz Skalski ( baryton) opera bytomska, Bożena Olbrycht ( sopran) - opera krakowska, orkiestra, balet - ( arie walce , operetki ).
W programie utwory m.in. J. Straussa, E. E. Kalmanna, Fr. Lehara.
"Gazeta Krakowska" - 31 maja 2007
CO ,GDZIE, KIEDY?
W Krynicy Zdroju i w Nowym Sączu.

W sobotę w kościele w Czarnym Potoku zastanie zainaugurowany IV Festiwal Dziedzictwa Kultury Chrześcijańskiej pod patronatem "Gazety Krakowskiej". Początek o godz. 18.30.
W Nowym Sączu w niedziele o godzinie 19 na Rynku odbędzie się Gala Wiedeńska pod batuta Gustawa Gabora, również w ramach Festiwalu. Impreza odbywa się pod mecenatem prezydenta Ryszarda Nowaka. Wystąpią śpiewacy operowi z całej Europy.
"Gazeta Krakowska" - 30 maja 2007
IV Festiwal Dziedzictwa Kultury Chrześcijańskiej
Koncerty i prezentacje.

Z rozgłosem należnym w sprawie, bo kultura znacznej części Europy ma korzenie w chrześcijaństwie , rozpoczyna się IV Światowy Festiwal Dziedzictw Kultury Chrześcijańskiej.
Ważne wydarzenia artystyczne wpisane w jego program odbywać się będą, równolegle w Krynicy Zdroju i Nowym Sączu, w Polsce i w Bardiejowie na Słowacji. Wspólnym dla wszystkich tych wydarzeniem tegorocznego Festiwalu, organizowanego przez Światowe Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II w Krynicy Zdroju, jest wystawa ekslibrisów prof. Jerzego Napieracza "W hołdzie Papieżowi Janowi Pawłowi II". Znajdują się na niej znaki książkowe, które wybitny artysta grafik przygotował dla Papieża Polaka, a także najnowsze upamiętniające Jego postać, a przeznaczone dla księgozbiorów wybitnych postaci kościoła, nauki i sztuki.
"Gazeta Krakowska" - 27 kwietnia 2007
Światowy Festiwal Dziedzictwa Kultury
Zbliżyć chrześcijan.

Po raz kolejny odbędzie się na Sądecczyźnie Światowy Festiwal Dziedzictwa Kultury Chrześcijańskiej. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a organizatorzy zapraszają do współpracy osoby ze świata kultury i sztuki z pierwszych stron gazet. Tym razem, podczas Festiwalu , który zaplanowano od 2 do 7 czerwca wystąpią miedzy innymi soliści, balet i orkiestra "Wiedeńskiej Gali". Ten spektakl jest znany w krajach Europy, a w Polsce jeszcze nie był wystawiany. Będzie to wiec spore wydarzenie tym bardziej, że koncert zabrzmi na sądeckim rynku - mówi Bogdan Podhalański, członek zarządu Światowego Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II.
Imprezy będą się też odbywać w Krynicy Zdroju. Bogactwo festiwalowych atrakcji jest uzależnione od hojności sponsorów.
"Gazeta Krakowska" - 23 kwietnia 2007
Zbliżyć Chrześćjan

Po raz kolejny odbędzie się na Sądecczyźnie Światowy Festiwal Dziedzictwa Kultury Chrześcijańskiej. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a organizatorzy zapraszają do współpracy osoby ze świata kultury i sztuki z pierwszych stron gazet. Tym razem, podczas Festiwalu, który zaplanowano od 2 do 7 czerwca wystąpią między innymi soliści, balet i orkiestra "Wiedeńskiej Gali".
- Ten spektakl jest znany w krajach Europy, a w Polsce jeszcze nie byl wystawiany. Będzie to więc spore wydarzenie, tym bardziej, że koncert zabrzmi na sądeckim rynku - mówi Bogdan Podhalański, członek zarządu Światowego Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II. Imprezy będą się też odbywać w Krynicy Zdroju. Bogactwo festiwalowych atrakcji jest uzależnione od hojności sponsorów.
Polska Gazeta Krakowska - 12 listopada 2007r
Gazeta Nowosądecka - wydanie terenowe

Miłość według Jana Pawła II
Dzieci i młodzież mogą zacząć się już przygotowywać do wzięcia udziału w konkursie
plastycznym ogłoszonym przez Światowe Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej z Krynicy
oraz Katolickie Liceum Plastyczne z Nowego Sącza. Jego tematem jest " Miłość według Jana
Pawła II".
W ten sposób będziemy mówić o idei miłości chrześcijańskiej i przybliżać młodym słowa
Jana Pawła II - mówi Jerzy Ptaszyński ze Stowarzyszenia.
Organizatorzy stwarzają sporo możliwości młodym artystom. Mogą oni malować, rysować,
tworzyć grafiki komputerowe czy prezentacje multimedialne. Prace można nadsyłać od 1
marca do 15 maja 2008 r. Rozstrzygniecie i wręczenie nagród - 5 czerwca podczas V
Światowego Festiwalu Dziedzictwa Kultury Chrześcijańskiej.
Polska Gazeta Krakowska - 5 listopada 2007r
Gazeta Nowosądecka - wydanie terenowe
Miłość według Jana Pawła II

Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w konkursie plastycznym , ogłoszonym przez Światowe
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej w Krynicy oraz Katolickie Liceum Plastyczne z
Nowego Sącza. Jego tematem jest miłość według Jana Pawła II.
Organizatorzy stwarzają sporo możliwości szkolnym artystom. Można malować farbami,
rysować kredkami, tworzyć grafiki komputerowe i prezentacje multimedialne.
Prace należy nadsyłać od 1 marca do 15 maja 2008roku. Rozstrzygniecie i wręczenie nagród-
5 czerwica podczas V Światowego Festiwalu Dziedzictwa Kultury Chrześcijańskiej.
 
© Światowe Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II z siedzibą w Krynicy Zdroju.
Realizacja projektu:  Verakom