Stona główna Nasz patron
Aktualności
Kalendarium
O nas
  Cele
  Rekomendacje
  Media o nas
   
• 2008 rok
• 2007 rok
• 2005 rok
• 2004 rok
• 2003 rok
  Statut
  Zarząd
  Kapituła
  Historia
Nasi Artyści
Zaprosili nas
Partnerzy
Wydawnictwa
Galeria
Otwarty Tomik Poezji
Księga Gości
Kontakt
 
 
  Realizacja projektu
Komponent III
 
 
Rok 2003
 
"Gość Niedzielny" - 25 października 2003
Nasza modlitwa , nasz dar i praca.

"Jestem drugi raz w waszej wspólnocie i widzę, ze tworzycie kościół. Spokojny jestem zatem o prowadzona przez Was budowę tego kościoła materialnego, który powstaje"- powiedział krynickim parafianom biskup Wiktor Skworc w trakcie uroczystości wmurowania kamienia węgielnego w budujący się kościół p.w. MB Nieustającej pomocy. Odbierając zaś pamiątkowy upominek, ekslibris, dodał: " Dziękuję bardzo za ten dar, przyjmuję i odczytuje go jako zachętę do dalszej pomocy" - dodał z uśmiechem. Uroczystość odbyła się 21 września.

Po ponad roku od rozpoczęcia budowy kościoła przy ul. Czarny Potok mury wzniesione są niemal do wysokości dachu. "Na wiosnę planujemy rozpocząć stawianie konstrukcji dachowej. Tempo budowy jest bardzo dobre. Mobilizacja i konsolidacja parafian wokół tego dzieła jest naprawdę wielka" - tłumaczy proboszcz wspólnoty ks. Eugeniusz Szymczak. "Wmurowanie kamienia to ważny moment. Ma wymiar symboliczny. Jest on okazja do uświadomienia sobie, na czym budujemy kościół z cegieł i betonu oraz kościół żywy - parafię, swoje życie. Prawdziwym kamieniem węgielnym jest dla nas Chrystus" - zauważa proboszcz tej krynickiej wspólnoty.

"Pamiętam czasy, kiedy w budownictwie sakralnym problemem był brak materiałów. Dziś dostępne są różne i w każdej ilości, natomiast - wobec zubożenia społeczeństwa - brak jest zazwyczaj środków materialnych" powiedział "Gościowi" bp Wiktor Skwor. "Tym co niewątpliwie pozostaje bez zmian, jest zaangażowanie ludzi. Kościoły powstają dzięki ofiarności i pracowitości ludzi" - dodał Pasterz tarnowski. W Krynicy w ciągu kilkunastu miesięcy urosły mury dzięki parafianom i przepracowanym ponad 4 tysiącom dniówek.
"To jest znak identyfikacji z tym dziełem. mówi on o tym, ze wspólnota się utożsamia z realizowanym zadaniem. Kiedyś, kiedy świątynia powstanie, będą mogli powiedzieć: to jest nasz kościół, myśmy go wybudowali, tu jest, w nim, nasza modlitwa, nasze cierpienie, nasz grosz, nasza praca" - dodał ks. Bp Wiktor Skworc.

 
© Światowe Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II z siedzibą w Krynicy Zdroju.
Realizacja projektu:  Verakom