Stona główna Nasz patron
Aktualności
Kalendarium
O nas
Nasi Artyści
Zaprosili nas
Partnerzy
Wydawnictwa
Galeria
Otwarty Tomik Poezji
Księga Gości
Kontakt
 
 
  Realizacja projektu
Komponent III
 
«« powrót  

Witold Wrona
Absolwent Wydziału Wokalno - Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie doc. Heleny Szubert-Słysz.
Jeszcze na studiach śpiewał tenorowe partie w Mszy C-dur L.van Beethovena, mszy Es-dur Fr.Schuberta, Te Deum A. Brucknera.

Zwiedził całą Europę występując z chórem Filharmonii Krakowskiej, Polskiego Radia, Opery i Operetki w Krakowie. W 1996 roku rozpoczął karierę solisty w Teatrze Muzycznym w Gliwicach a następnie podejmował współpracę z Operą i Operetką w Krakowie, Teatrem Muzycznym W Łodzi, Operą Nova w Bydgoszczy, Operą Śląską w Bytomiu, Teatrem Muzycznym w Lublinie, Filharmoniami w Krakowie, Słupsku, Rzeszowie, Częstochowie.
Ma w swoim dorobku m.in. role: Armanda we "Frasquicie" , Su Czonga w "Krainie uśmiechu", Kamila de Rossillon w "Wesołej wdówce" Fr. Lehara; Księcia Urbino w "Nocy w Wenecji", Hrabiego w "Wiedeńskiej krwi",
Eisensteina w "Zemście Nietoperza" J. Straussa; Boccacia w "Boccacciu" F. Suppego; Noela w "Krolu włóczęgów" R.Frimla; Freda w "My Fair Lady" F.Loewego; Tassila w "Hrabinie Maricy", Edwina w "Księżniczce czardasza" E.Kalmana; Stanisława w "Ptaszniku z Tyrolu" K.Zellera; księcia Lilo-Taro w "Kwiecie Hawaii" P. Abrahama; Remendada w "Carmen" Bizeta. Regularnie śpiewa koncerty w całej Polsce, występował w Niemczech, Danii, Szwecjii, Finlandii.

 
 
© Światowe Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II z siedzibą w Krynicy Zdroju.
Realizacja projektu:  Verakom