Stona główna Nasz patron
Aktualności
Kalendarium
O nas
Nasi Artyści
Zaprosili nas
Partnerzy
Wydawnictwa
Galeria
Otwarty Tomik Poezji
Księga Gości
Kontakt
 
 
  Realizacja projektu
Komponent III
 
«« powrót  

Jerzy Sypek - bas

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, wszechstronnie utalentowany solista wielu teatrów muzycznych w kraju i zagranicą. W swoim repertuarze posiada m. In. t takie role jak:
- MEFISTOFELES w " Fauście" - Ch. Gounoda
- KRÓLA FILIPA w "Don Carlosie" - G. Verdiego
- LEOPORELLA w "Don Juanie" - W.A. Mozarta
- FIGARA w "Weselu Figara"- W.A. Mozarta

"Aria Skołuby"
- Jerzy Sypek
Plaisir d'amour - z płyty "Eveergreens"

Występuje na estradach koncertowych także w repertuarze oratoryjnym i pieśniarskim. Jako stypendysta brał udział w kursach wokalnych w Sienie, Zagrzebiu i Weimarze. Na swoim koncie ma występy w radio i telewizji w kraju i zagranicą. Nagrał m.in. płytę Młodzieńczej Opery W.A. Mozarta pt. "Bastein i Basteinne" - pod dyrekcja Kazimierza Korda.

Oprócz znakomitych wcieleń w postacie operowe, potrafi z wielkim powodzeniem śpiewać muzykę z repertuaru "EVER GREEN" takie przeboje jak:
- O sole mio
- Love me Tender - Elvisa Presleya
- The shadow of your smile - Franka Sinatry
- Lara z filmu - Doktor Givago

Miał angaż w słynnym Kabarecie Paryskim "Chez Raspoutine", gdzie z wielkim powodzeniem śpiewał piosenki francuskie, rosyjskie, i polskie. Niezapomniane przeboje gwiazd światowej estrady śpiewa w języku polskim, niemieckim, włoskim, rosyjskim angielskimi francuskim. Jest popisowym wykonawca słynnej piosenki Tewiego z musicalu "Skrzypek na dachu" - Jerry boca. Czuje się dobrze wokalnie w romansach cygańskich jak w: jak "dwie gitary" z repertuaru Ch. Aznavoura, oraz światowy przebój "Oczy Czarne".
Śpiewa muzykę starocerkiewna i ballady kozackie - jako Jura Muzimedow - bas, Przemierza
z rozśpiewanymi kozakami wiele krajów, dając wyraz swojego słowiańskiego temperamentu. Występuje w wielu krajach m.in. w Niemczech, Holandii, Finlandii, Danii, Belgii Norwegii, Szwecji, Rosji, Francji, Irlandii.
Nadal występuje gościnnie w spektaklach operowych jak np. w "Czarnej masce"- Krzysztofa Pendereckiego, "Don Pasquale" - G. Donizettiego oraz estradowo z recitalami pieśni i arii operowych. Śpiewa niezapomniane przeboje operowe, filmowe i musicalowe - ostatnio np.
w grudniu 2007 w Niemczech i Holandii.

Jerzy Sypek jest ponadto lekarzem medycyny ogólnej i to pomaga mu na realizacje i swojej pasji jako muzyk-wokalista.
iDzięki swoim doświadczeniom w zakresie medycyny, jak również jako artysta łączy te dwie dziedziny w jedną najnowocześniejszą na świecie, czyli muzykoterapia. Jest to leczenie muzyką nie za pomocą farmaceutyków, ale terapia poprzez śpiew w formie koncertów lub reczitali jako recepty odpowiednio dobranej do danego schorzenia.

 
 
© Światowe Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II z siedzibą w Krynicy Zdroju.
Realizacja projektu:  Verakom