Stona główna Nasz patron
Aktualności
Kalendarium
O nas
Nasi Artyści
Zaprosili nas
Partnerzy
Wydawnictwa
Galeria
Otwarty Tomik Poezji
Księga Gości
Kontakt
 
 
  Realizacja projektu
Komponent III
 
«« powrót  
 

Adam Sobierajski

Tenor. Urodzony w 1980 roku w Kielcach. Jest absolwentem Wydział Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Swoje zainteresowania muzyczne rozwijał w chórze "Schola Cantorum" przy liceum im. Paderewskiego w Knurowie. W latach 1998-1999 uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Gliwicach. W latach 1999-2004 był studentem śpiewu solowego w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Alicji Słowakiewicz-Wolańskiej. Od 2003 r. był solistą Gliwickiego Teatru Muzycznego. W 2003 r. otrzymał nagrodę specjalną na II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Haliny Halskiej-Fijałkowskiej we Wrocławiu. W tym samym roku uczestniczył w 54. Concorso di Musica w Vercelli (Włochy). W 2004 r. wziął udział w telewizyjnym widowisku promenadowym podczas Europejskiego Festiwalu Operowego im. Jana Kiepury w Krynicy Górskiej. Od 2004 r. jest solistą Gliwickiego Teatru Muzycznego a od 2007 r. solistą Opery Krakowskiej gdzie wystąpił jako Darly w prapremierze operetki K.Szymanowskiego "Loteria na mężów". W 2006 r. otrzymał IV nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Operetkowym im. Iwony Borowickiej w Krakowie. W kwietniu bieżącego roku na II Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Adama Didura w Bytomiu otrzymał wyróżnienie oraz nagrody specjalne - w tym nagroda Romualda Tesarowicza dla najlepszego tenora konkursu.

Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Lublinie, Operą Śląską w Bytomiu, Teatrem Wielkim w Poznaniu. Regularnie występuje również  na deskach Filharmonii - Śląskiej, Zabrzańskiej, Pomorskiej w Bydgoszczy.

Jego repertuar obejmuje następujące partie operowe: Tamino w "Czarodziejskim flecie" Mozarta, hrabia Almaviva w "Cyruliku sewilskim" Rossiniego, Rodolfo w " Cyganerii" Pucciniego; partie operetkowe: książę Orlovsky w "Zemście nietoperza" J. Straussa, książę Lilo Taro w "Kwiecie Hawajów" Ábraháma, Camille de Rosillon w "Wesołej wdówce" Lehára, Książe Su Czong w "Krainie Uśmiechu" oraz jako Adam i Stanisław w "Ptaszniku z Tyrolu" C.Zellera, partie musicalową Tony'ego w "West Side Story" Bernsteina oraz takie partie oratoryjno-kantatowe, jak: "Msza koronacyjna" i "Requiem" Mozarta, "Mała msza uroczysta" Rossiniego, "Messa Festiva" Józefa Świdra, "Completorium" Grzegorza G. Gorczyckiego, "Oratorium" i "Msza górnicza" A.Marko.

 
© Światowe Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II z siedzibą w Krynicy Zdroju.
Realizacja projektu:  Verakom