Stona główna Nasz patron
Aktualności
Kalendarium
O nas
Nasi Artyści
Zaprosili nas
Partnerzy
Wydawnictwa
Galeria
Otwarty Tomik Poezji
Księga Gości
Kontakt
 
 
  Realizacja projektu
Komponent III
 
«« powrót  

Maurycy Merunowicz - organy

Urodzony w 1950 roku w Warszawie. Ukończył studia w Krakowskiej Akademii Muzycznej - organy u prof. Jana Jargonia ( dyplom z wyróżnieniem), i teoria muzyki. 1971 - 1980 organista Kościoła Uniwersyteckiego Św. Anny w Krakowie, oraz działalność pedagogiczna w Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncerty w Polsce od 1966r, a od 1974 roku rozpoczął trasę koncertowa w całej Europie i nie tylko. Koncertował też w Stanach Zjednoczonych oraz w Japonii. Do chwili obecnej miał ponad 2000 koncertów. Od 1980 roku zdecydowanie zajął się wyłącznie działalnością koncertową.
Aktualnie w gotowości koncertowej ponad 123 godziny klasycznej muzyki organowej (od renesansu i Bach, późny romantyzm). Wielokrotne wykonanie wszystkich dzieł klasyków: J. S. Bacha, J.L Krebsa, F. Mendelssohna - Bartholdylego, C. Francka, J. Bnrahmsa w tym 16 koncertów G.F. Haendla.
Opracowanie na organy szerokiego wyboru dzieł Wolfganga Amadeusza Mozarta (edycja nutowa i fonograficzna PWM) - 2 pełne programy koncertowe. Cykl: 12 jednogodzinnych programów "Perły muzyki organowej" obejmujących najatrakcyjniejsze utwory Bacha, Mozarta i romantyków. Współpraca edytorska z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. Liczne nagrania płytowe w RFN ( 11 LP`s i 1 CD ); nagrania MCV`s w Polsce I( 1995 i 1966 r).
Nagrania dzieł Mozarta we własnych opracowaniach jako podwójny album płyt kompaktowych na własnych opracowaniach jako podwójny album, na zlecenie kontrahenta japońskiego w lutym 1998 roku.

 
 
© Światowe Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II z siedzibą w Krynicy Zdroju.
Realizacja projektu:  Verakom