Stona główna Nasz patron
Aktualności
Kalendarium
O nas
Nasi Artyści
Zaprosili nas
Partnerzy
Wydawnictwa
Galeria
Otwarty Tomik Poezji
Księga Gości
Kontakt
 
 
  Realizacja projektu
Komponent III
 
«« powrót  
 

Katarzyna Słota-Marciniec

Mezzosopran, absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu solowego prof. Izabelli Jasińskiej-Buszewicz. Ukończyła także psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Śpiewaczka interesuje się muzyką operową i oratoryjną. W trakcie studiów brała udział w operowych realizacjach akademickich - m. in. rola Trzeciej Damy w Czarodziejskim Flecie W.A. Mozarta. Po studiach związała się z teatrem w Schwedt (Niemcy) występując w musicalu West Side Story. Od 2002 r. współpracuje z Krakowską Operą kreując rolę Jasia w operze Jaś i Małgosia E. Humperdincka. W 2006 roku zadebiutowała na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego w roli księcia Orłowskiego w operetce J. Straussa Zemsta nietoperza.

Zainteresowania muzyką oratoryjną realizuje uczestnicząc w licznych koncertach i recitalach (m.in. letnie koncerty w kościele OO Pijarów z zespołem kameralnym Santa Cecylia Ensamble, cykle koncertów oratoryjnych w krakowskich kościołach).

Artystka zaangażowana jest także w realizacje spektakli muzycznych dla dzieci - występowała w bajkach muzycznych B. Schellera, audycjach umuzykalniających krakowskiej Filharmonii, jest autorką scenariuszy spotkań najmłodszych słuchaczy z muzyką poważną.

 
© Światowe Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II z siedzibą w Krynicy Zdroju.
Realizacja projektu:  Verakom