Stona główna Nasz patron
Aktualności
Kalendarium
O nas
Nasi Artyści
Zaprosili nas
Partnerzy
Wydawnictwa
Galeria
Otwarty Tomik Poezji
Księga Gości
Kontakt
 
 
  Realizacja projektu
Komponent III
 
«« powrót  
 
Ave Maria

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Jerzy Kruk - artysta muzyk

Ukończył Państwową Wyższa Szkołę Muzyczną w Krakowie w roku 1970, w klasie Doc. Ludwika Lutaka - uzyskał tytuł magistra sztuki.
Od roku 1969 pracował w Miejskim Teatrze Muzycznym - Opera
i Operetka w Krakowie, oraz w Orkiestrze Polskiego Radia i Telewizji
w Krakowie. W latach 1974 - 79 pracował w Orkiestrze Opery
w Teheranie. Po powrocie do kraju podjął prace w Filharmonii Krakowskiej. W tym czasie dyrektorem i zarazem dyrygentem byli kolejno Krzysztof Penderecki, Jerzy Katlewicz i Tadeusz Strugała. Pracował także w orkiestrze, kiedy to dyrygentami byli gościnnie Jerzy Maksymiuk, Jan Krenz i inni.

Brał udział w tourne koncertowym w Ameryce pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego, a także w tourne w wielkich metropoliach Japonii pod dyrekcją Ronalda Badera (Niemcy). Koncerty te odbywały się w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata. Ponadto brał udział
w licznych koncertach muzyki klasycznej i operowej we wszystkich państwach europejskich. Zawsze towarzyszyły tym koncertom owacje Polonii, i wiele komentarzy o sukcesach tych to zespołów orkiestrowych ze strony miejscowych mediów.

Ostatnio koncertuje m.in. w programie pt. "Wiedeńska Gala" z udziałem Gustawa Gabora (Niemcy), w takich państwach jak Dania, Finlandia, Niemcy.
 
© Światowe Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II z siedzibą w Krynicy Zdroju.
Realizacja projektu:  Verakom