Stona główna Nasz patron
Aktualności
Kalendarium
O nas
Nasi Artyści
Zaprosili nas
Partnerzy
Wydawnictwa
Galeria
Otwarty Tomik Poezji
Księga Gości
Kontakt
 
 
  Realizacja projektu
Komponent III
 
«« powrót  
 

Kwartet akordeonistów "Harmonia"

Od dwóch lat gramy razem.
Opracowaliśmy bogaty i ciekawy repertuar od najwiekszych klasycznych do wspólczesnych przebojów. W czasie naszej wspólpracy zagralismy razem wiele koncertów i prywatnych imprez, między innymi: koncert dla młodziezy w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie, koncert dla uczestników polsko-holenderskiej konferencji gospodarczej, koncert na otwarciu biura Sekretarza Generalnego Socjaldemokracji Polskiej, koncert dla pracowników firmy Wood-Mizer Industries w Kole. Byliśmy też zaproszeni jako honorowi goście corocznych spotkaniach Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łemkowskiej. Braliśmy również udział w koncercie, który odbył się w Dworku Jana Matejki z okazji 153 urodzin Towarzystwa Przyjaciól Sztuk Pieknych w Krakowie. Zagraliśmy również w filmie fabularnym Janusza Majewskiego "Milość w przejściu podziemnym" z udziałem Wojciecha Malajkata i Anny Dymnej. Wyjątkowym był koncert na corocznym Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdrój organizowanym przez Bogusława Kaczynskiego. Koncert dla pracowników TVN w Krakowie. Koncert w Filharmonji Dolnosląskiej w Jeleniej Gorze. Słuchacze dobrze przyjęli naszą muzykę, a zarazem potwierdził siś sens wielkiej pracy i zaangażowania w ukazywaniu walorów akordeonu.

J.S.Bach - Toccata & Fuga d-moll - Toccata

Skład zespołu to:
Oleksandr Dracz, ukonczył Doniecką Akademię Muzyczną w klasie doc. Konstantyna Żukowa laureata wielu miedzynarodowych konkursów i profesora Walerija Awierina.
Marjan Pankiw, ukonczył Lwowską Akademię Muzyczną w klasie doc. Ewgena Dacyny laureata wielu międzynarodowych konkursów, m.in. w Klingenthal.
Mykola Holovczak, ukończył Lwowską Akademię Muzyczną w klasie doc. Oleksija Karasia laureata międzynarodowych konkursów.
Petro Czyhys, ukonczył Lwowską Akademię Muzyczną w klasie prof. Jaroslawa Kowalczuka laureata pierwszej nagrody w Klingenthal w 1971r. i wielu innych miedzynarodowych konkursów.
W naszym repertuarze są m.in.:
J.S.Bach "Toccata i Fuga" d-moll
A.Vivaldi Koncert f-moll z cyklu Cztery pory roku "Zima" 1cz.
A.Vivaldi Koncert g-moll z cyklu Cztery pory roku "Lato" 2 i 3cz.
A.Albinoni "Adagio I.Albenis "Asturia"
A.Chaczaturian. "Taniec z szablami"
J.Rossini Kawatyna Figaro z opery "Cyrulik sewilski"
A Piazzolla "Meditango"
R.Galliano "Tango pour Claude"
A.Piazzolla "Oblivion"
A.Piazzolla "Libertango"
V.Novikov "Rozpzsędajcie chlopcy koni"
V.Czumak "Ked my pszyszla karta"
V.Monti "Czardasz"

 
© Światowe Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II z siedzibą w Krynicy Zdroju.
Realizacja projektu:  Verakom