Stona główna Nasz patron
Aktualności
Kalendarium
 
• 2011 rok
• 2010 rok
• 2009 rok
• 2008 rok
• 2007 rok
• 2005 rok
O nas
Nasi Artyści
Zaprosili nas
Partnerzy
Wydawnictwa
Galeria
Otwarty Tomik Poezji
Księga Gości
Kontakt
 
 
  Realizacja projektu
Komponent III
 
 
Prezydent miasta Nowego Sącza
Ryszard Nowak przyjął mecenat VI Festiwalu.
Ryszard Nowak urodził się 12 września 1962r w Nowym Sączu Polityk Prawa i Sprawiedliwości. Poseł na Sejm RP IV Kadencji.

Wykształcenie wyższe w specjalności Public Relations.
W latach 1998 – 2001 radny Rady Miasta Nowego Sącza, członek Zarządu Miasta.
W latach 2001-2005 poseł na Sejm RP. Zasiadał w Komisji Ochrony Środowiska, Komisji Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Parlamentarnym Zespole do spraw Energetyki, oraz Międzyparlamentarnej Grupie Polsko-Słowackiej

i Polsko-Ukraińskiej. Prezes Stowarzyszenia "Nasza Sądecczyzna" ( 2000 – 2005 ).
Prezes Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Miasta Nowego Sącza, oraz Stowarzyszenia STOPIL. Zajmuje się lokalnymi inicjatywami gospodarczymi i kulturalnymi.
Przez 15 lat śpiewał w chórze przy Bazylice św. Małgorzaty z którym wystąpił przed Papieżem Janem Pawłem II w Castel Gandolfo.
Już jako Poseł na Sejm RP interesował się ideą tworzenia Światowego Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej, jego działalnością i rozwojem, będąc obecnym na imprezach przez Stowarzyszenie organizowanych.
Jako Prezydent Miasta Nowego Sącza przyjął funkcję MECENASA najpierw IV ( 2007r), potem V (2008r ), a obecnie : VI Światowego Festiwalu Dziedzictwa Kultury Chrześcijańskiej .

Równocześnie przyjął funkcję GOSPODARZA I Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego pn. "Ekumenizm okiem artysty profesjonalnego i nieprofesjonalnego".

 
© Światowe Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II z siedzibą w Krynicy Zdroju.
Realizacja projektu:  Verakom