Stona główna Nasz patron
Aktualności
Kalendarium
O nas
Nasi Artyści
Partnerzy
Wydawnictwa
Galeria
Księga Gości
Kontakt
 
 
  Realizacja projektu
Komponent III
 
 
Prapremiera opery dla dzieci "PAN MARIMBA"
Prapremiera opery dla dzieci "PAN MARIMBA" - kompozytor Marta PTASZYŃSKA, odbyła się w dniu 19 września 2008r w Operze Krakowskiej na Scenie na Antresoli w Krakowie przy ul. Lubicz 48.
To uroczysty dzień nie tylko dla Dyrekcji i pracowników Opery , bowiem ten spektakl był także w pewnym sensie premierą dla mieszkańców Krakowa w nowych warunkach, mimo, iż gmach Opery jako całość, jeszcze nie jest gotowy. W pozostałej części zabudowań trwają jeszcze prace budowlane.
Po przedstawieniu premierowym w dniu 20 września w skromnym ale niezwykle radosnym bankiecie uczestniczyli nie tylko artyści i pracownicy Opery, ale także zaproszeni goście - sympatycy.
Na zdjęciu : Dyrektor Opery Bogusław NOWAK, Marta PTASZYŃSKA - kompozytor, oraz Dyrygent dr Sławek A. WRÓBLEWSKI.
Mieczysław ŚWIECICKI - najromantyczniejszy krakowski bard, piosenkarz, aktor, reżyser, Przedstawiciel krakowskiej cyganerii i rodzimej bohemy. Jest nierozerwalnie związany z Krakowem i Kabaretem "Piwnica Pod Baranami", a ponadto Prezes Fundacji Kultury i Sztuki Europejskiej ARS LONGA. Wanda FRĄCZEK - Królowa Kazimierza znana od lat publiczności Krakowa i nie tylko, oraz Jerzy PTASZYNSKI - Prezes Światowego Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II z siedzibą w Krynicy Zdroju.

 
© Światowe Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II z siedzibą w Krynicy Zdroju.
Realizacja projektu:  Verakom