Stona główna Nasz patron
Aktualności
Kalendarium
O nas
Nasi Artyści
Zaprosili nas
Partnerzy
Wydawnictwa
Galeria
Otwarty Tomik Poezji
Księga Gości
Kontakt
 
 
  Realizacja projektu
Komponent III
 
 
KOMUNIKAT Zarządu w sprawie VIII Światowego Festiwalu Dziedzictwa Kultury Chrześcijańskiej.

Szanowni Państwo !

W miesiącu grudniu ub. r. zamieściliśmy na naszej stronie internetowej Propozycje do Scenariusza , które tak naprawdę były opracowywane od września ub. r. Pokazywały one m.in. że tak zwana >edycja krakowska< Festiwalu będzie koncentrowała się na zorganizowaniu Koncertu , Konferencji i Triennale Wystaw Artystycznych w Łagiewnikach, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w dniu 19 czerwca 2011 roku.

Tymczasem, w dniu 14 stycznia br. świat dowiedział się, iż w maju bieżącego roku będzie miała miejsce Beatyfikacja Papieża Polaka Jana Pawła II, a w związku z tym centrum uroczystości beatyfikacyjnych będzie miała miejsce w Krakowie.

W tym stanie rzeczy, Zarząd Stowarzyszenia uczestniczył m.in. w spotkaniu w Kurii Krakowskiej z jego Eminencją ks. Kardynałem DZIWISZEM. Ustalono wówczas konieczność dokonania głębokiej korekty Programu VIII Światowego Festiwalu. Przystąpiono niezwłocznie do skomplikowanych , niemal od nowa działań organizacyjnych, których efektem jest wersja niżej podana z dnia 1 marca 2011roku.

Za konieczność tych zmian przepraszamy, w imieniu własnym jak również wszystkich naszych partnerów.

Rzecznik Prasowy

VIII Światowego Festiwalu

mgr Marta Plata

 
© Światowe Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II z siedzibą w Krynicy Zdroju.
Realizacja projektu:  Verakom