Stona główna Nasz patron
Aktualności
Kalendarium
O nas
Nasi Artyści
Zaprosili nas
Partnerzy
Wydawnictwa
Galeria
Otwarty Tomik Poezji
Księga Gości
Kontakt
 
 
  Realizacja projektu
Komponent III
 
 
Koncert Galowy Kolęd Akademickiego Chóru "ORGANUM"

Akademicki Chór „ORGANUM „ przy Klubie Inteligencji Katolickiej w Krakowie oraz Towarzystwo Chorych „ HOSPICJUM „ w Krakowie, zaprosili Zarząd Światowego Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II do Filharmonii im. Karola Szymanowskiego na Koncert Galowy Kolęd. Stowarzyszenie reprezentowali :

- Prezes Stowarzyszenia – Jerzy Ptaszyński,

- Członek Zarządu Stowarzyszenia ds. organizacyjno/prawnych – Danuta Krzyś-Szczapa,

- Nestor Grafiki promującej kulturę chrześcijańską - prof. Jerzy Napieracz ( autor projektu

Flagi Stowarzyszenia ),

- właścicielka Firmy „ TeeM SZABLONOWNIA „ - Maria Lenartowska ( wykonawczyni

16 sztuk Flag Stowarzyszenia ).

W przerwie Koncertu w kuluarach Filharmonii doszło do spotkania 3 Laureatów Nagrody Specjalnej Stowarzyszenia – „ Anioła Ziemi Sądeckiej „.

- Kardynała Stanisława Dziwisz – Metropolity Krakowskiego,

- Stanisława Kracika – Wojewody Małopolskiego,

- Leszka Szwedo – Prezesa Towarzystwa Ubezpieczeniowego „ Polisa Życe”.

W czasie owego spotkania w Auli Bł .Jakuba w klasztorze oo. Franciszkanów był czas na wspomnienia z okresu działalności Chóru, pracy artystycznej i pedagogicznej prof. Bogusława Grzybka, Były podziękowania, owacje i wiele wyrazów wdzięczności za wspólne osiągnięcia Chóru pod kierownictwem jego dyrygenta i niestrudzonego menadżera Pana Profesora i Stowarzyszenia. Prezes Stowarzyszenia Pan Jerzy Ptaszyński w imieniu Zarządu przekazał na ręce Profesora dla Chóru „ ORGANUM” i Zespołu Instrumentalnego „ RICAR”

Flagę Światowego Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II jako wyraz wielkiego i nadzwyczajnego wyróżnienia . Od Zarządu Towarzystwa „ Polisa Życie „ prof. Grzybek otrzymał List Gratulacyjny z okazji Jubileuszu oraz Kalendarz na rok 2010 w specjalnej oprawie. Rozmowach z Profesorem Prezes Leszek Szwedo wyraził nadzieje iż przygotowany wspólny Scenariusz Koncertu Festiwalu w czerwcu tego roku w Warszawie będzie kolejnym wielkim wydarzeniem artystycznym w roku, który dla polskich Rodzin i nie tylko będzie miał wymiar historycznego i ponadczasowego przeżycia ważnego dla wszystkich chrześcijan.

 
© Światowe Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II z siedzibą w Krynicy Zdroju.
Realizacja projektu:  Verakom