Stona główna Nasz patron
Aktualności
Kalendarium
O nas
Nasi Artyści
Partnerzy
Wydawnictwa
Galeria
Księga Gości
Kontakt
 
 
  Realizacja projektu
Komponent III
 
 
W dniu 26.01.08r. odbyła się w Krakowie Msza św.
Koncelebrowana przez Ks. Prałata Stefana Misińca.
W kościele Sióstr Norebertanek na Salwatorze w Krakowie, w dniu 26 stycznia 2008r odbyła się Msza św. celebrowana przez Ks. Prałata Stefana Misińca.
W tej uroczystej Mszy św. uczestniczył m.in. Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta z Nowego Sącza Pan Józef Kantor, Prezes Tadeusz Skiba - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Krakowie, Dyrektor Domu Pomocy dla Niepełnosprawnych w Harbutowicach Pani Krystyna Stolarska, oraz Przedstawiciele Zarządu Światowego Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II w osobach: Prezes Zarządu - Jerzy Ptaszyński, Sekretarz Biura Zarządu - Stanisław Krzyk.
W przerwie między Mszą Świętą, a Koncertem pod dyrekcją prof. Bogusława Grzybka, Prezes Zarządu Pan Jerzy Ptaszyński wręczył okolicznościowy ekslibris artyście od Stowarzyszenia, jako także dar od artysty grafika Jerzego Napieracza - znanego w środowisku artystycznym Krakowa i Europy, nazywanego coraz częściej w świecie kultury - nestorem grafiki kultury chrześcijańskiej. Jego kilkadziesiąt ekslibrisów okolicznościowych znajduje się w archiwum Watykanu, a ponadto wraz z ekslibrisem (w wersji kolorowej) - Papieża Benedykta XVI, stanowią ekspozycje stałej wystawy Światowego Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej.
Przy tej okazji, było miejsce na wiele wspomnień, sięgających okresu powstania tego zespołu, w czasach kiedy w Krakowie był wśród swoich wiernych Kardynał Karol Wojtyła. Ksiądz Prałat Stefan Misiniec, nazwał Prof. Bogusława Grzybka - Szambelanem Papieskim.
Po mszy Św. odbył się Koncert Chóru Akademickiego "Organum", oraz Zespołu Instrumentalnego "Ricercar". W programie koncertu liczna publiczność wysłuchała kolęd i pastorałek. Jest to stały i znany krakowianom, oraz w Polsce- repertuar tego zespołu.

 
© Światowe Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II z siedzibą w Krynicy Zdroju.
Realizacja projektu:  Verakom