Stona główna Nasz patron
Aktualności
Kalendarium
O nas
Nasi Artyści
Zaprosili nas
Partnerzy
Wydawnictwa
Galeria
Otwarty Tomik Poezji
Księga Gości
Kontakt
 
 
  Realizacja projektu
Komponent III
 
 
WIZYTA W DIECEZJI PRZEMYSKO – WARSZAWSKIEJ U ARCYBISKUPA JANA MARTYNIAKA

W dniu 7 maja 2009 roku przedstawiciele Stowarzyszenia; Prezes Jerzy Ptaszyński, członek Zarządu Bogdan Podhalański, proboszcz parafii grecko- katolickiej w Krynicy Zdroju ks. Jan Pipko, gospodarz imprezy w dniu 11.06.2009r w Krynicy, [Akademicki Chór Organum - "Tiebie pojem" - Santo Subito pod Jaworzyną], zostali przyjęci przez arcybiskupa, ordynariusza metropolitę przemysko-warszawskiego Jana Martyniaka na audiencji w sprawie zaproszenia jego ekscelencji do wzięcia udziału w Gali pn. "Czarowny Świat Operetki", która odbędzie się na placu Rynku nowosądeckiego w dniu 14.06.2009 roku.

Podczas rozmowy arcybiskup Martyniak zapoznał się z działalnością Stowarzyszenia od czasu jego powstania. Szczególnie interesowały go coraz większe tendencje rozwojowe w działalności z zakresu Kultury Chrześcijańskiej w ramach projektu: "Równe Szanse i Integracja Społeczna".

W wyniku tego spotkania jak również otrzymanego zaproszenia do odwiedzenia Nowego Sącza przesłanego na Jego ręce przez Mecenasa VI Festiwalu Dziedzictwa Kultury Chrześcijańskiej Prezydenta Miasta Pana Jerzego Nowaka, wyraził swoją wolę na przybycie na uroczystą Galę w dniu 14.06.2009r. do Nowego Sącza, oraz dalszego wspierania działalności Światowego Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej.

 

 
© Światowe Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II z siedzibą w Krynicy Zdroju.
Realizacja projektu:  Verakom