Stona główna Nasz patron
Aktualności
Kalendarium
O nas
Nasi Artyści
Zaprosili nas
Partnerzy
Wydawnictwa
Galeria
Otwarty Tomik Poezji
Księga Gości
Kontakt
 
 
  Realizacja projektu
Komponent III
 
 
Wernisaż Jubileuszowy, Wystawy Grafiki - Malarstwa - ekslibrisu Jerzego Napieracza w Pałacu Sztuki w Krakowie 5 marzec 2009r
Trzy sale tzw. Dolnego Pałacu Sztuki wypełnił tłum ponad 400 osób , a wśród nich Przyjaciele, dawni współpracownicy z Urzędu Miasta , rektorzy i dziekani ASP , artyści , słuchacze kursów estetyki i po prostu krakowianie.

Po Zagajeniu Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych Zb. Witka wystąpili artyści Chóru Akademickiego „Organum” pod Dyrekcja prof. B. Grzybka, i tak oto artysta - jubilat otrzymał kolejne gratulacje od znanego w Polsce i za granica chóru. Niespodzianka następną w formie prezentu był koncert wirtuoza akordeonu Oleksandra Dracza w towarzystwie młodej Śpiewaczki. Oboje ubrani w strojach ukraińskich wykonali kilka utworów, co dodatkowo uświetniło Wernisaż Jubileuszowy. Był nawet moment bardzo sympatyczny gdy 80-letni jubilat przy melodii. Haczaturiana „ Taniec z szablami” zatańczył improwizowany taniec z kwiatami , których spore naręcze już dzierżył.

Następnie odczytano 8 adresów gratulacyjnych z dorobku artystycznego , prac społecznych w organizacjach kulturalnych i 50 letniego rysowania Świątecznych Kompozycji w „Dzienniku Polskim.” Wśród tych gratulacji i kwiatów były listy Gratulacyjne od Prezydenta Miasta Nowego Sącza Pana Ryszarda Nowaka , który od lat pełni Mecenat na Światowym Festiwalem Dziedzictwa Kultury Chrześcijańskiej . Byłe tez list gratulacyjny od Starosty Nowosądeckiego Pana Jana Golonki – Gospodarza Międzynarodowego Konkursu Plastycznego , Pana Senatora St. Koguta, oraz od Zarządu Światowego Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej.

Był też list Gratulacyjny od Kardynała St. Dziwiszza, od Związku Polskich Artystów Plastyków , od Stowarzyszenia Marynistów Polskich oraz od Domu Polsko- Słowackiego w Bardiejowie , z którym artysta jubilat bardzo związał się w ostatnich latach.

Był też sympatyczny moment wręczenia małżonce artysty „ medalu muzy” , z podziękowaniami iż to, dzięki jej wspieraniu w pracach artysty, powstają dzieła nie tylko jako plakaty, obrazy olejne i wiele ekslibrisów , ale i ta dzisiejsza wystawa jubileuszowa.

Wystawa jubileuszowa pozwoliła na poznanie dawnych grafik , głównie linorytów , do współczesnych linorytowo pastelowych collage , ilustracje do poezji, ilustracje świąteczne z pierwszych stron „ Dziennika Polskiego” ( okres 50 lat) , plakaty, druki, szkice, malarstwo os akwareli do akryli , projekty witraży i oczywiście wybór 195 ekslibrisów ( z dokonanych 636 znaków).

 
80 letni Jubilat śpiewa i tańczy "Taniec z szablami" Odznaczenie żony artysty Janiny medalem
"muzy" przez Jubilata
Śpiewa chór akademicki "Organum"
Goście wernisażu
Goście wernisażu
 
© Światowe Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II z siedzibą w Krynicy Zdroju.
Realizacja projektu:  Verakom